Kostka Arkady - rewolucja w podologii

Co to jest metoda Arkady?

Kostka Arkady jest metodą korekcji wrastających paznokci. Mimo tego, że zabiegi z jej wykorzystaniem wykonuje się zaledwie od kilku lat została uznana za przełom podologii. Jest to metoda bezpieczna, wykorzystująca narzędzia ze stali chirurgicznej (przeznaczone do sterylizacji) oraz specjalny akryl z cząsteczkami srebra, które posiadają właściwości bakteriobójcze. Kostka Arkady została zaprojektowana w taki sposób aby zabieg i jego działanie obejmowało całą powierzchnię płytki, a nie tylko określony punkt jak dzieje się to w przypadku klamer. Zabiegi z wykorzystaniem kostki Arkady mogą być wykonywane wyłącznie w gabinetach chirurgicznych lub podologicznych.

Kostka Arkady

Dla kogo Zabieg z wykorzystaniem kostki Arkady?

Zabieg z wykorzystaniem kostki Arkady przeznaczony jest dla każdego kogo dotyczy problem wrastających paznokci. Można go przeprowadzić zarówno u osób starszych, młodszych oraz tych którzy cierpią na cukrzycę, neuropatię lub grzybicę. Wyjątek stanowią stany nowotworowe lub zanik płytki paznokciowej. Metoda Arkady świetnie się sprawdza nie tylko w przypadku paznokci stóp ale również przy wrastających paznokciach u dłoni.

Zalety kostki Arkady

Niepodważalną zaletą kostki Arkady jest jej skuteczność. Świadczyć o tym może to, że wykorzystywany jest jako alternatywa zabiegów chirurgicznych lub zabiegów mniej inwazyjnych które nie przyniosły oczekiwanego efektu. W czasie zabiegu unoszony ku górze paznokieć utwardzany jest przy pomocy masy akrylowej, dzięki czemu możliwy jest prawidłowy odrost płytki paznokciowej. Kolejnym atutem jest poczucie natychmiastowej ulgi w bólu oraz efekt estetyczny – szczególnie istotny dla kobiet. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu możliwe jest malowanie lub zdobienie płytki paznokciowej.

Czas zabiegu i czas terapii

Czas wykonania zabiegu jest stosunkowo krótki. Trwa zwykle ok. 30 40 minut. W większości przypadków jedna wizyta przynosi trwały i pożądany efekt. Czasami konieczna jest kontrola (w przypadku paznokci rurkowatych) w czasie której wykonuje się minimalne ruchy korygujące w celu uzyskania właściwych efektów.

Cennik zabiegów

Kostka Arkady od 250 zł